GE

Bölge Blok 4
Kuruluş 2015
Çalışan Sayısı 10
Tel  
Web www.ge.com.tr
E-Posta info@ge.com.tr
GE

Faaliyet Alanları

GE (NYSE: GE) dünyanın dijital endüstriyel şirketi olarak; birbiriyle bağlı, iletişim kurabilen ve öngörülebilir yazılımlara sahip makine ve çözümleri ile endüstriyi dönüştürüyor. GE’deki her iş kolu aynı teknolojiye, pazara, yapıya ve bilgiye erişim sağlayan GE Store ile küresel olarak bilgi alışverişi gerçekleştiriyor. Her icadımız, bulunduğumuz endüstrilerdeki inovasyon ve uygulamaları daha ileri taşıyor. Çalışanlarımız, hizmetlerimiz, teknolojimiz ve ölçeğimiz ile endüstrinin dilini konuşuyor ve müşterilerimiz için daha iyi sonuçlar üretiyoruz 
 

GE Türkiye’nin Tarihçesi:

1948: Türkiye’deki ilk yabancı sanayi yatırımcılarından biri, Koç Grubu’yla birlikte ampul fabrikasının kurulması.
1985: Tusaş Motor Sanayii (%46 GE), Türk Hükümeti ile ortaklaşa yüksek teknoloji yatırımı. Türkiye’de uçak motoru sanayiinin temeli olan kuruluş bugün 1500 çalışanı ile dünya standartlarında bir tesis halini aldı.
2000: Marmara Teknoloji Merkezi (%100 GE), TÜBİTAK’ın Gebze’deki kampüsünde süreç ve kontrol teknolojileri için uçak mühendisliği teknoloji merkezi.
2007: Türkiye Teknoloji Merkezi, Tusaş Motor Sanayii (TEI) ve GE MTC arasında mühendislik anlaşması; uçak motorları için Ar-Ge, tasarım ve yeni teknolojilerin geliştirilmesine odaklanılıyor.
2008: GE Sağlık, Doğu ve Afrika Gelişen Pazarlar (EAGM) Bölgesi, Türkiye’yi merkez olarak seçti.
2008: Tülomsaş Stratejik Ortaklığı, GE Ulaşım ve Tülomsaş, GE’nin Eskişehir’de üretilecek PowerHaul™ lokomotiflerinin piyasaya tedarik edilmesi için bir Mutabakat Anlaşması imzaladı.
2010: TEI Ortaklığı, TUSAŞ Motor Sanayii’nin (TEI) Türk ortaklı Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., Türk Silahlı Kuvvetleri Vakfı, Türk Hava Kurumu ve GE arasında 10 Ocak 1985’te imzalanan Ortaklık Anlaşması 25 yıl daha uzatıldı
2011: Tülomsaş Stratejik Ortaklığı, ilk lokomotif Eskişehir’de tamamlandı.
2012: Onarım Teknolojileri Geliştirme Merkezi, TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI) ve GE Havacılık’ın ortak girişimi olarak Gebze’de havacılık ve enerji endüstrisine daha iyi hizmet vermek amacıyla faaliyete geçirildi. Merkezde, ileri kaynak ve robot teknolojileri kullanarak dünya çapındaki GE Onarım Merkezleri’nde uygulanan mevcut süreçlerinin optimizasyonu sağlanıyor ve yeni onarım yöntemleri geliştiriliyor. Burada geliştirilen çözümler karmaşık yapıdaki ve pahalı uçak ve gaz türbin motor parçalarının hem ömrünü uzatıyor hem de performansını artıyor.
2014: Türkiye Teknoloji Merkezi Yeni Tesis Açılışı, ile GE, Türkiye’deki Havacılık Mühendisliği alanındaki varlığını genişletiyor.