PAVOTEK

Bölge Blok 1
Kuruluş 2003
Çalışan Sayısı 120
Tel 0216 354 72 86
Web -
E-Posta info@pavotek.com.tr
PAVOTEK

Faaliyet Alanları

Savunma Sanayi, Telekom, Otomotiv, Enerji, Ödeme
Orta ve büyük ölçekli, kendi sektöründe lider ve elektronik çözümlere ihtiyaç duyan şirketlere, OEM ve ODM ürünler (kart, ürün ve sistem) sunduğu gibi, mevcut ürünlerinin yeniden tasarlanması ve maliyetlendirilmesi hizmetleri vermekte ve çalıştığı tüm firmaların katma değerlerini yükseltmektedir. 

Temel yetkinlik alanları "Gömülü-Analog-Haberleşme-Kontrol Sistem Tasarımı", ve "Endüstriyel-Mekanik Sistemler Tasarımı" olan Pavo’nun, kendisine ait olan işletim sistemi ve zaman içinde geliştirdiği kütüphane ve yazılım birimleri, ürün tasarlarken her bir projeye bir adım önde başlamasını sağlamaktadır. Firmamız tüm bu yetkinliklerini, Ülkemizin çok değişik sektörlerinde ürün ve çözümler sunmak için kullanmaktadır. 

Pavo, özetle sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçiş uğraşısı verilen günümüzde, "Araştırma-Geliştirme (AR-GE)" kavramına odaklanmış olup, yıllık bazda gelirlerininin neredeyse tamamını ARGE’ye ayırmaktadır. Teknolojinin ; ekonomiyi, toplumların sosyal yapısını ve refah düzeyini son derece yakından etkilediği bilinci ile Pavo, “teknolojik rekabet yarışında” söz sahibi olmayı hedeflemektedir!. Bu hedefle Pavo, Ülkemizde yüksek teknoloji anlayışının tamamen benimsenmesini sağlayarak yenilikçi çözümler üretme ve bu çözümleri ihraç etme vizyonu ile önemli başarılara imza atmaktadır.

Pavo Tasarım, elektronik devre, kart, ürün ve sistem tasarımı konularında uzman mühendis kadrosuyla, nitelikli çözümler sunmak üzere, 2003 yılında İstanbul da kurulmuştur. İlk yıllarında özel sektörde faaliyet gösteren firmamız ; yazarkasa, pompa yazarkasa, AIS Class-B transponder, GSM uç ürünleri gerçeklemiş ve pazarda farkındalık yaratmıştır. 2006 yılında adımını attığı Savunma Sektörü ile, teknolojisi ve yetkinliklerini elektroniğin üst seviyelerine çıkarmış, ve ülkemizin göz bebeği Savunma firmalarının alt yüklenicisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Savunma Sektöründe gerçeklediği ithal ikameyi engelleyen ürünleri ile, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın dikkat çektiği firmalardan biridir.

2009 yılındaki yeni ortaklık ve yönetim yapısı ile, başta Savunma, Otomotiv, Enerji, Telekom sektörlerinde, çok farklı ürünleri farklı standartları baz alıp tasarlamakta, 2012 yılında İstanbul Ataşehir de kurduğu üretim tesislerinde üretip, devreye almaktadır. 

Ürünler: 
GPRS, PSTN AMR Modem 
G.SHDSL Modem&Dslam 
VDSL2 Modem 
Çeşitli Router ve Switch Sistemleri 
Uzaktan Kontrol Sistemleri 
3kW Regülatör, Denizaltı UPS, AC-DC Power Supply