BOEING-SAHA İstanbul Buluşması Teknopark İstanbul'da Gerçekleştirildi

14 October 2016

ABD'li uçak üreticisi BOEING firmasıının üst düzey yöneticileri, SAHA İstanbul (Savunma, Havacılık Uzay Kümelenmesi Derneği) üyesi firmalarla, 14 Ekim'de Teknopark İstanbul ev sahipliğinde düzenlenen Havacılık Tedarikçi Zirvesi'nde bir araya geldi. 

 

 


Gün boyu ikili firma görüşmeleriyle süren etkinlikte Türkiye’den daha fazla firmanın BOEING'in global tedarik zincirine dahil olması ve havacılık alanında Türkiye’nin kabiliyet ve kapasitesinin gelişmesi amaçlandı. 

Etkinliğe SAHA İstanbul üye firmalarının yanı sıra Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay ALPAY, Savunma Sanayii Müsteşarı ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal EKŞİ, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cihan KANLIGÖZ, THY Genel Müdürü Dr. Temel KOTİL, THY Teknik Genel Müdürü Ahmet KARAMAN ve BOEING Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı John BYRNE da katıldı. 

Etkinlikle ilgili olarak TRT Haber'e konuşan Teknopark İstanbul Genel Müdürü M. Bilal MACİT, tüm savunma ve havacılık firmalarını SAHA İstanbul'un ve Teknopark İstanbul'un değerli birer üyesi olmaya davet etti. 
 

Paylaş: